Czym jest ePARK?

Aplikacja ePARK pozwala na uiszczanie opłat za parkowanie za pomocą urządzeń mobilnych.

Rejestrując konto w aplikacji oraz korzystając z usług ePARK, wyrażasz zgodę na pełne warunki użytkowania, które są jednocześnie umową między Tobą a ePARK. Poniżej znajduje się skrócony opis warunków i sposobu korzystania z ePARK.

Korzyści z ePARK!

Korzystając z ePARK nie podchodzisz do parkomatu, nie stoisz w kolejce i nie martwisz się jego awarią.

Możesz łatwo przedłużyć lub przerwać parkowanie z dowolnego miejsca! ePARK pomaga również w przejrzysty sposób monitorować koszty parkowania i rachunki. Aplikacja jest zrozumiała i łatwa w użytkowaniu.

Bilety parkingowe i paragony

Aby opłacić postój bez czekania w kolejce przy parkomacie, możesz rozpocząć parkowanie w aplikacji ePARK (klikając START) i zakończyć je po powrocie do pojazdu (klikając STOP). W ten sposób płacisz tylko za czas, w którym parkowałeś.

Pamiętaj, że opłatę za bilet może uwzględniać cenę minimalną (uzależnioną od cennika parkingu).

Po zakupie elektronicznego biletu parkingowego wyświetlana jest cena za wybraną strefę i czas parkowania. Po zakończeniu parkowania elektroniczny rachunek za parkowanie pokazuje ostateczny koszt.

Płatności

ePARK oferuje następujące metody płatności :

• karta płatnicza – rejestrujesz ważną kartę płatniczą, która służy do pokrycia kosztów parkowania. Płatności są wykonywane natychmiast po zakończeniu parkowania lub odroczone, aby kilka biletów parkingowych zostało zapłaconych w jednej transakcji. Upewnij się, że Twoja karta jest ważna i znajdują się na niej środki;

środki dodatkowe – doładowania, które mogą być przyznawane przez ePARK, w ramach akcji promocyjnych dla użytkowników aplikacji. Środki dodatkowe są używane automatycznie zamiast zarejestrowanej karty płatniczej, jeśli istnieje wystarczająca ich ilość na pokrycie całego biletu parkingowego.

Ceny

Płacisz cenę zgodną z cennikiem parkingu którego parkujesz, płatność karta płatniczą odbywa bez dodatkowych kosztów.

Pamiętaj:

• Zabezpiecz swoje konto ePARK, nie udostępniaj swojego pinu nikomu innemu. Powiadom nas natychmiast, jeśli doszło do nieautoryzowanego użycia Twojej aplikacji ePARK;

• Użyj prawidłowego adresu email (tylko on służy nam do kontaktu z Tobą);

• Zachowaj ważność zarejestrowanej karty płatniczej i wystarczającą ilość środków.

• Nie próbuj nadużywać naszych usług za pomocą wprowadzających w błąd informacji lub technicznych sztuczek.

• Utrzymuj połączenie mobilne i internetowe w stanie gotowości do działania.

• Postępuj zgodnie z przepisami i zasadami dotyczącymi miejsc parkingowych, zgodnie z ustaleniami zarządcy parkingu lub stref parkowania.

Blokowanie

Możemy zablokować numer rejestracyjny przed dalszym korzystaniem z usług ePARK. Jest to ostateczność! Jeżeli jednak nie zdołasz uiścić opłat za parkowanie przez dłuższy czas lub jeśli nadużyjesz usług ePARK, możemy zablokować numer rejestracyjny przed dalszym korzystaniem.

Jeśli tak się stanie, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta tak szybko, jak to możliwe, aby rozwiązać wszystkie problemy!

Informacje osobiste

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z europejskimi, ogólnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych (RODO).

ePARK rejestruje dane osobowe w celu świadczenia usługi, zarządzania nią i pobierania opłat. ePARK przetwarza jedynie dane osobowe podane podczas rejestracji w usłudze ePARK (adres e-mail, numer telefonu, numer rejestracyjny pojazdu).

ePARK nigdy nie udostępnia danych osobowych stronom trzecim w celach marketingowych.

Twoje informacje mogą być udostępniane właścicielom i firmom zarządzającym parkingami w miejscach parkingowych, z których korzystasz. Twoje dane osobowe mogą być również udostępniane firmom zbierającym płatności. Jest to niezbędne do świadczenia usługi.

ePARK przechowuje twoje dane osobowe tylko tak długo, jak jest to potrzebne.

Masz prawo do:

• Otrzymania wszystkich danych osobowych zarejestrowanych przez ePARK

• Poprawienia błędów

• Otrzymania danych osobowych w postaci powszechnie rozpoznawanego formatu plików

• Usunięcia wszystkich informacji osobistych. Dzieje się to automatycznie po roku bezczynności

• Zablokowania wysłania do Ciebie informacji, które nie są niezbędne do korzystania z Twoich usług ePARK

ePARK może przechowywać anonimowe informacje o parkowaniu do celów statystycznych, ale nie są one już danymi osobowymi.