Bezpieczeństwo płatności on-line

Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo płatności internetowych nabrało w ostatnich latach szczególnego znaczenia. Rozumiemy też Twoje obawy, dlatego stworzyliśmy poniższą sekcję, aby rozwiać wątpliwości.

Zaczniemy od tego, dlaczego karta płatnicza jest jedyną metodą płatności w aplikacji. 

Dzięki temu nie musisz martwić się o konieczność cyklicznych doładowań. Każda transakcja w przeprowadzana jest automatycznie, a obsługa aplikacji została maksymalnie uproszczona i sprowadza się jedynie do wyboru odpowiedniego pojazdu, określenia strefy, czasu postoju oraz aktywacji biletu. Pamiętaj też, że nie przechowujemy danych karty płatniczej w aplikacji!

Transakcje są przeprowadzane przez europejskiego lidera, który posiada stosowną notyfikację Komisji Nadzoru Finansowego.

Być może brzmi to tajemniczo, dlatego spieszymy z wyjaśnieniami – notyfikacja oznacza, że operator, z którym współpracujemy uzyskał pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie Polski. Podlega też regularnej weryfikacji ze strony Komisji w celu sprawdzenia, że przestrzega zasad określonych w prawie krajowym oraz europejskim.

Kim jest nasz operator?

Dane kontaktowe do naszego operatora znajdziesz tutaj. Natomiast notyfikację, o której pisaliśmy w poprzednim akapicie wyświetlisz pod tym adresem.

Trochę praktycznych informacji na temat bezpieczeństwa płatności kartą w aplikacji ePARK

Wdrożenie dyrektywy PSD2 zmusiło instytucje finansowe działające na terenie UE do stosowania tak zwanego silnego uwierzytelniania. Silne uwierzytelnianie oznacza, że zastosowano dwuetapowy proces weryfikacji tożsamości użytkownika, w której najczęściej wykorzystywane są: hasło, PIN w aplikacji mobilnej/PIN karty płatniczej oraz biometria, tzn. odcisk palca/skan twarzy. Dzięki temu bank ma pewność, że „Ty to Ty”.

Mówiąc jeszcze prościej, nowe zasady oznaczają, że nie będzie możliwe dokonanie płatności kartą online przy użyciu jedynie danych karty.

Co to oznacza? Że płatności kartą są bezpieczne. Dodatkowo, coraz więcej banków decyduje się na wdrożenie zaawansowanych algorytmów Sztucznej Inteligencji, które są w stanie określić wzorce Twoich zachowań konsumenckich. Dzięki temu bank, w przypadku wykrycia transakcji niepasującej do wzorców Twoich wydatków, odrzuci próbę dokonania transakcji.

Zacznij korzystać z wygody wnoszenia opłat parkingowych już teraz!